Момичетата U16 с категорична първа победа в Турция

(сн. FIBA.basketball)
17-08-2024 23:17 | BGbasket.com

Националният отбор на България за момичета U16 записа първа победа на Европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в Коня, Турция. Тимът ни надви убедително Люксембург с 82:49, след като водеше през цялото време и имаше предимство по всички показатели.

След този мач нашите са с баланс 1-1 в групата, като на 19 август (понеделник) им предстои среща с Чехия.

Двубоят започна с ниска резултатност, като след десет минути игра България бе напред със 17:13, след като имаше леко предимство през цялата първа четвърт. Ключов се оказа вторият период, в който баскетболистките на Лъчезар Коцев напълно доминираха и на почивката се откъснаха с 45:22.

След паузата играта бе малко по-равностойна, но преди заключителната четвърт българките се оттеглиха с най-големия си аванс до момента при 62:36, а до края нямаха проблем да увеличат още преднината си.

Катрина Бозова бе най-резултатна за България с 20 точки, като добави и 8 асистенции. Габриела Коцева записа 18 точки, но с 9 грешки. Деяна Станиславова бе близо до дабъл-дабъл с 13 точки и 9 борби.