Малко не стигна на Черно море да потопи Черноморец в морско дерби

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол

11-11-2023 20:01 | BGbasket.com

Черноморец продължава непобеден в Sesame НБЛ, след труден успех над Черно море като гост във Варна с 78:75.

Черно море се бори до последната минута, като три преди края дори направи пълен обрат, но лидерът в първенството взе своето след по-силен финал.

Къртис Джоунс и Венелин Христов се завърнаха в игра за варненци, за много нужно присъствие.

Евгени Хаджирусев за първи път след контузията си бе в групата на Черноморец, но не се появи в игра, а Васил Евтимов игра изцяло със седем баскетболисти. Голямата липса в състава бе Шон Смит, който не бе в групата.

Черноморец въпреки това тръгна по-добре в срещата и взе двуцифрен аванс след една четвърт, но Черно море натисна във втората и настигна противника за 32:35 на почивката.

В слаборезултатна трета част двата отбора общо си вкараха 23 точки, но последната четвърт бе на другия полюс.

Черноморец влезе в заключителния период с аванс от осем точки, а малко след това го вдигна до 10. Последва обаче страхотна серия за домакините, които с 8-0 се върнаха в мача, а Тони Троча напусна за пет лични нарушения по това време.

Тройка на Къртис Джоунс три минути и половина преди сирената обърна нещата до 60:59 в полза на Черно море. Ладариен Грифин обаче върна тройката и вкара почти веднага още една, за да върне увереността на гостите.

Играта на нерви продължи до последно, като Михаил Молдов вкара тройка почти със сирената, но Черноморец излезе краен победител от нея за финалното 78:75.

Травис Макконико записа 31 точки за победата, още 12 с 10 борби отчете Андрей Иванов, а 14 отбеляза Грифин.

За домакините Къртис Джоунс запида 23, Ейвърил Ъгба - 21 с 15 борби.