Убедителни Рилски и Шоутайм с победи при жените

(сн. BGbasket.com)
18-11-2023 18:21 | BGbasket.com

Рилски спортист и Шоутайм записаха победи в А група-жени, след подновяването на първенството след паузата за националните отбори.

За Рилецо това бе четвърта победа в пет срещи, докато за варненки успехът бе втори за дебютния сезон при дамите.

Рилецо се наложи над Шампион с 89:38, като остави съперника с едва четири точки във втория период, и със 7 в третия.

Иначе първата част бе равностойна, макар да завърши по-успешно за самоковки. Втората реши нещата след 30-4 в нея, а след паузата те се наложиха с 28-7 и нямаше място за колебания.

20 за победата вкара Деница Манолова, 19 добави Виолета Григорова и 15 - Ивана Бонева. По 12 асистенции направиха Вероника Джикова и Радина Илиева, а целият тим на Шампион направи общо 7.

Анджела Стамболян записа 14 точки за столичанки.

В дербито на Североизтока Шоутайм победи Дунав със 76:59 в най-равностойния мач от кръга.

Въпреки това Шоутайм имаше преднина от началото до края, като успя да се откъсне повече във втората част.

Почивката дойде при 32:28, но във второто полувреме домакините бяха още по-убедителни и решиха нещата в своя полза в заключителния период.

10 тройки на варненки направиха голямата разлика. 18 точки вкара Адриана Балтанова, Юле Фенткер записа 17 и 10 борби.

13 за Дунав записа Зорница Герасимова, а 11 с 11 борби отчете Кристиана Маркова.