Шампион 2006 наказа грешките на Академик в София

(сн. BGbasket.com)
24-11-2023 21:31 | Деляна Кадиева

Шампион 2006 записа втори успех в женската А група. Тимът от София се справи без затрудненя с Академик Пловдив след 93:64 в двубой от шестия кръг на първенството.

До момента съставът на Шампион 2006 разполага с 2 победи и 4 загуби на сметката си, докато тимът от Пловдив е с баланс 1-5.

В следващия кръг Академик Пловдив ще послещне Берое Стара Загора на 29 ноември, а баскетболистките на Ирена Колева ще се изправят срещу Шоутайм във Варна в същия ден.

Двата състава започнаха трудно двубоя, като в първите пет минути от срещата изпитваха затруднения в отбелязването на точки. В края на периода обаче Шампион 2006 взе инициативата и победа с 19:13.

Във втората десетка обаче баскетболистките на Ирена Колева показа по-висока скорост на паркета и до почивката увеличиха преднината си до двуцифрена при 47:29.

След подновяването на играта интригата в срещата отдавна бе разплетена, като разликата продължи да си увеличива постепенно, а бързите атаки за отбора на Шампион 2006 да продължават.

Така през последните десет минути изглеждаше, че състава на Академик Пловдив все пак ще успее да спечели една четвърт, но това така и не се случи, след като нова серия от бързи атаки на Шампион 2006 върна изведе софийския тим до увеличаване на актива си и нова победа на сметката.

Ема Динчева бе най-резултатна за успеха с 18 точки, 17 добави Мина Василева, Елена Драгоева отбеляза 14 точки и 8 асистенции, Анджела Стамболян завърши с 12 и 7 борби.

За Академик Пловдив Анастасия Калева бе най-добра с 18 токи, 15 добави Каролина Кирилова, 10 и 8 борби записа Маргарита Чипова