Монтана 2003 мина кота 100 за трети път в Адриатическата лига

(сн. BGbasket.com)
29-11-2023 19:36 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа категорична победа в Адриатическата лига. Тимът отново се справи без проблеми с босненския РМУ Бановичи, побеждавайки го този път у дома със 110:48. Домакините поведоха от самото начало и до края не изпуснаха водачеството си, като това е третият им мач в турнира от началото на сезона, в който те вкарват над 100 точки.

След този двубой баскетболистките на Преслав Пешев са с баланс 5-2, а след седмица ще приемат сръбския Дуга.

Българският тим започна много силно мача и още след десет минути водеше с 23:8. Гостите имаха проблеми и в двете фази, като вкараха едва три коша от игра за цялото първо полувреме и след него Монтана 2003 се откъсна с 54:18.

Ситуацията не се промени и след паузата, а преди последната част доминацията на домакините бе още по-осезаема – 83:27. Макар отдавна доиграването на срещата на практика да бе протоколно, заключителната четвърт бе много резултатна, като тя само официално фиксира успеха за Монтана.

Победителите доминираха по всички показатели, а освен това направиха и само 12 грешки срещу 30.

Най-резултатна за успеха бе Тея Робинсън с 20 точки, 7 борби и 7 асистенции. Адисън Ричардс се отчете с 19 точки и 7 борби, 18 точки вкара Йоланда Косса, а Катрин Бригс има 12 и 10 борби.

За съперника Анджела Шипка реализира 15 точки с 14 борби, Айла Иканович има 14 точки и 8 борби.