Черноморец продължи победната си серия до 9

29-11-2023 21:33 | BGbasket.com

Отборът на Черноморец удължи победната си серия, след като записа десети пореден успех в SESAME Национална баскетболна лига. Баскетболистите на Васил Евтимов се справиха с Академик Пловдив със 79:66  в двубой, изигран в зала "СИЛА".

Така "акулите" разполагат с пълен баланс от 9-0, а тимът на Йордан Янков е с две победи и седем поражения. На 2 декември (събота) тимът от Пловдив ще гостува на Черно море Тича във Варна, докато Черноморец ще се изправи срещу Шумен същия ден.

Черноморец взе инициативата още в първите минути от срещата, когато направи бърза серия от 9:0, водена от Христо Захариев и Ладериън Грифин. Постепенно обаче домакините се съвзеха и започнаха да топят изоставането си, след като Ренел Къминс успя да отбележи 11 точки само в първия период. Така в края на първите 10 минути Академик Пловдив изоставаше едва с 4 точки при 18:22.

В началото на втората десетка баскетболистите на Васил Евтимов успяха да си осигурят нов аванс от 7 точки – 29:22, но Академик върна интригата в мача и с помощта на Томислав Минков и Тайлър Криймър домакините успяха да изравнят за първи път от началото на срещата при 31:31. Христо Захариев обаче се намеси с 5 бързи точки, но Кръстомир Михов не остави нещата така и след два поредни коша изведе напред тима си с 37:36 на почивката.

След подновяването на играта „акулите“ успяха за кратко да излезнат напред в резултата при 43:39 след добри отигравания на Травис МакКонико и Ладериън Грифин, но домакините си върнаха водачеството след тройката на Мартин Маринов. Гостите успяха да стигнат до важен обрат в края на третия период, когато поведоха с 57:51, но в последните секунди от частта Йоаннис Кикрилис се разписа с кош за 53:57.

В заключителната десетка интригата лека полека започна да се разплита, когато Черноморец постепенно започна да си увеличава преднината. Така тимът от Бургас успя да спечели периода с 22:13 и затвори двубоя за десети пореден успех.

Ладериън Грифин се отличи с 20 точки и 7 борби за Черноморец. Христо Захариев финишира със 17 и 6 борби, Травис МакКонико записа 15 точки, 6 борби и 8 асистенции, Евгени Хаджирусев отбеляза 14, а Шон Смит оформи дабъл-дабъл от 10 точки и 14 борби.

За Академик Пловдив най-резултатен бе Нели Къмингс със 17 точки, Тайлър Криймър добави 11 и 8 борби, с 10 и 8 борби се разписа Томислав Минков.