Силно второ полувреме даде победата на Рилски над Миньор

16-12-2023 20:51 | BGbasket.com

Рилски спортист записа трети пореден мач с над 96 точки, като този път отбеляза 97 за победа над Миньор Перник с 97:60.

Двубоят започна много равностойно в залата на ЦСКА, която все още приема домакинствата на Миньор Перник.

Миньор имаше и инициативата, като с повече борби в нападение стигна до важни точки от втори шанс. Перничани спечелиха и първия период с 20:18.

Рилецо отново се събуди малко късно, но започна да обръща нещата във втората четвърт, след серия от 11-3.

Любомир Киров завъртя 10 баскетболисти в игра през първото полувреме в опит да намери своя ритъм гостуващият тим.

С много агресия и в двете фази на играта обаче Миньор парираше всеки опит на самоковци да вземат по-сериозна преднина.

Рилски спечели втората четвърт, а с това и полувремето, с 43:38, но все още страдаше от слабото начало.

След подновяването на играта вече се получи разлика - за първи път двуцифрена при 51:41 за Рилски.

В първите четири минути от полувремето Миньор успя да отбележи две тройки, за да не позвори да се стигне до откъсване.

Лъчезар Тошков и Данило Арнитович собственоръчно държаха домакините в мача, но все пак Рилецо използва опита си за двуцифрена разлика и след три части - 57:69.

Гостите стигнаха до най-голямото си предимство от 14 точки, но след това три минути не успяха да отбележат, за да се успокоят.

Така продължиха нещата и до края на двубоя, в който Миньор не се отказа от битката, но вече нямаха сили да променят изхода на събитията.

В заключителните няколко минути стана и по-солидната разлика, за убедителното 97:70.

26 точки дойдоха за Рилецо от наказателната линия, а тимът направи и почти двойно повече асистенции.

19 точки отбелязаха Чавдар Костов и Джо Лоусън, 16 вкара Алекс Симеонов.

15 за Миньор записа Георги Кендеров, по 13 - Тошков и Арнитович.