Шампион 2006 издържа натиска на Шоутайм

(сн. BGbasket.com)
13-01-2024 18:57 | Деляна Кадиева

Шампион 2006 записа 5-ата си победа в женската А група. Съставът на Ирена Колева успя да надиграе тима на Шоутайм с 80:72 в двубой от тринадесетия кръг, изигран в "Триадица".

След по-малко от 24 часа двата състава отново ще се изправят един срещу друг, за да изиграят отложения си мач от 7-ия кръг. Така Шампион е с 5-8, докато тимът от Варна е с 4 успеха и 9 поражения.

Домакините започнаха силно двубоя и стигнаха до серия от 19:2 за осем минути игра. До края на първата десетка баскетболистките на Кирил Петров отбелязаха едва 6 точки, но така й не успяха да стигнат двуцифен резултат - 8:21.

Далеч по-слаби се оказаха първите шест минути от втората четвърт за Шампион, когато гостите стигнаха до серия от 17:7, за да се доближи на 3 точки от противника си. След кош на Каломира Пенчева разликата стигна и до точка, но лесни грешки на Шоутайм, дадоха шанс баскетболистките на Ирена Колева отново да се откъснат преди почивката при 37:31.

След подновяването на играта домакините показаха по-добро лице и увеличиха още преднината си до 15 точки след пет минути игра. Съставът на Кирил Петров успя отново да стопи изоставането си до 50:56, но не съумяха да се доближи още до края на третата четвърт.

Нови сили намериха Шоутайм в началото на последната десетка и след бързи 6 точки намалиха още резултата - 58:59. Баскетболистките на Ирена Колева се съвзеха и отвърнаха с 13 безответни точки, за да дръпнат отново с двуцифрен аванс. За пореден път обаче гостите натиснаха противника си, за да стигнат до 6 точки изоставане след бърза атака на Адриана Балтанова и успешен наказателен удар на Габриела Ангелова. Шампион 2006 отвърна с две бързи атаки, които се оказаха достатъчни, за да затворят мача с успех.

Елена Георгиева бе най-добра за успеха с 22 точки, 7 борби и 12 откраднати топки. С 21 се отчете Анджела Стамболян, по 11 вкараха Валентина Веселинова и Габриела Коцева.

За Шоутайм 21 точки завърши Адриана Балтанова, като добави 6 борби, 4 асистенции и 5 откраднати топки, Виктория Георгиева записа 18 и 6 откраднати, Каломира Пенчева финишира с 10 точки и 6 борби.