Нова радост в Арена Шумен - победа и над Левски

17-01-2024 20:14 | BGbasket.com

Шумен записа втора домакинска и общо шеста победа за сезона със 76:61 срещу тотално осакатеният вече тим на Левски.

Левски бе без напусналия тима Златин Георгиев, с група от 9 баскетболисти в Шумен, но домакините също имаха ключова липса – Ивайло Тонев.

Срещата започна с доста ниска резултатност, като в първите пет минути отборите си бяха отбелязали по 4 точки. Шумен обаче изигра страхотни минути в края на четвъртината и направи серия от 13-0, за да спечели убедително десетката с 20:6.

Брайън Камерън започна звездно срещата с 11 точки в първата част и 17 до почивката.

Левски обаче обърна нещата във втория период, като с няколко добри серии навакса и направи пълен обрат.

Зейн Ноулс поведе „сините“ с мощно присъствие в подкошието, а гостите успяха със зъби и нокти да спечелят полувремето с 35:34.

Отговорът на Шумен не закъсня и домакините излязоха много мотивирани след паузата. Те нанизаха 25 точки в третата четвърт, докато Левски стигна само до 15 и така отново инициативата премина в шуменци.

Столичани продължиха да имат много проблеми с достигането до точки, като в по-голяма част от третия период успяваше да го стори само от наказателната линия.

Шумен искаше да затвори рано мача и в началото на последната четвърт стигна до нова безответна серия, която вече изстреля домакините с 15 напред.

Оттам вече бе сравнително лесно за Шумен да зарадва феновете си с още една домакинска победа, дошла напълно заслужено.

Брайън Камерън завърши с 29 точки в срещата, 20 добави Дейвид Ролинс.

21 с 11 борби за Левски регистрира Зейв Ноулс.

16-годишният Мартин Георгиев игра 7 минути и вкара първия си кош при мъжете за „сините“.

Тагове: НБЛ - мъже