Шампион 2006 не се пречупи срещу Академик

(сн. БФБ)
04-02-2024 17:40 | BGbasket.com

Шампион 2006 успя да запише втора поредна победа във Втората четворка от женската А група. Баскетболистките на Ирена Колева надиграха Академик Пловдив с 94:72 като гости в двубой, изигран в зала "Олимпиада".

Така тимът от София разполага с баланс 2-0 и н 16 февруари ще посрещне отбора на Шоутайм. Съставът на Академик Пловдив пък има на сметката си 1 победа и 1 загуба и ден по-късно ще гостува на Дунав Русе.

Отборът на Ирена Колева започна по-уверено срещата и още в първите десет минути игра успя да си осигури преднина при 25:16. Постепенно разликата в полза на гостите стигна и до 14 точки, но съставът на Елена Петрова успя да смъкне изоставането си до 8. Преди почивката обаче Елена Драгоева се погрижи да върне преднината на тима си двуцифрена - 50:37.

След подновяването на играта разликата продължи да варира, като под 8 точки тя отново не падна, а в края на третия период Габриела Коцева наниза тройка, за да качи разликата до 20 за първи път в мача. В последните десет минути от мача до промяна в лидерството не се стигна, като гостите запазиха изцяло преднината си и затвориха двубоя с успех.

Елена Драгоева се отличи за Шампион 2006 с 28 точки, 6 борби, 8 асистенции и 6 откраднати топки. Анджела Стамболян записа 16, 7 борби и 8 асистенции. Албена Соколова завърши с 12 и 8 борби, Елена Георгиева е с 10 и 6 борби.

Анастасия Калева отвърна за Академик с 27 точки и 5 борби. Ралица Кенарева завърши с 16 и 6 асистенции, Каролина Кирилова наниза 15.