Силен край на сезона за Карина Константинова в Чехия

(сн. ZVVZ USK Praha)
26-03-2024 21:36 | BGbasket.com

Карина Константинова и Кара Трутнов приключиха своето участие в плейофите от елита на Чехия през този сезон. Българката и нейните съотборнички отстъпиха при визитата си на УСК Прага с 37:100 в трети мач от четвъртфиналите.

Така баскетболистките на Рихард Куча загубиха серията с 0:3 победи. В следващия кръг УСК ще срещне победителя от двойката между Славия Прага и Храдец Кралове, като резултатът между двата отбора е 1:1 успеха.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от KARA Trutnov (@kara_trutnov)

Интригата в този мач приключи още през първото полувреме, спечелено от домакините с 55:21. След паузата гостите отново не оказаха никаква съпротива и това бе всичко.

Константинова започна в стартовата петица и бе сред малкото баскетболистки на тима от Трутнов, които оставиха добри впечатления. Българската националка загатна за своите възможности в нападение. Гардът финишира с 11 точки, 4 борби, 5 асистенции и 2 откраднати топки за 24 минути, прекарани на паркета. При стрелбата си тя бе 4/5 от средна дистанция, 0/1 отвъд дъгата и 3/4 от линията за изпълнение на наказателната линия.

Михаела Гайслерова наниза 11 точки за Кара.

Българката се озова в тима от Трутнов в началото на януари след трансфера си от Валур Рейкявик и не се нуждаеше от много време, за да се превърне в лидер. Срещу нейното име личат средни показатели от 12.0 точки, 6.0 борби и 4.0 асистенции за 14 мача на чешка земя.

Тагове: Карина Константинова, Кара Трутнов