България U20 отнесе Албания за първа победа на Европейското

(сн. FIBA.basketball)
16-07-2024 19:41 | BGbasket.com

Националният отбор на България за младежи U20 записа първа победа на Европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в Питещ. Баскетболистите на Васил Христов надвиха Албания с 96:47, но още преди двубоя бяха загубили шанс за едно от първите две места в групата, даващи право на участие на четвъртфиналите.

В последния си мач от този етап България ще се изправи срещу домакина Румъния, като двубоят е в сряда от 18:00 часа.

Двубоят започна с ниска резултатност, като през първата част немалко от точките на националите ни дойдоха и от наказателни удари. Българите обаче се възползваха по-умело от грешките на съперника и след десет минути игра водеха с 20:13. През втория период те подобриха процента си от игра, като и заиграха по-добре в подкошието и на почивката се оттеглиха при 44:23.

След сравнително равностойно начало на второто полувреме, баскетболистите на Васил Христов завършиха третата част с 19 безответни точки за четири минути и се откъснаха с 68:30. В оставащото време разликата продължи да расте и те спечелиха още по-убедително.

Нашите имаха предимство по почти всички показатели, като отбелязаха 15 тройки срещу 4, а освен това допуснаха и по-малко грешки - 13 срещу 31.

Треньорският щаб на България разпредели минутите между всички играчи на тима. Най-резултатни с по 14 точки бяха Илиян Пищиков, Максим Бочев и Марио Боянов, а 11 добави Момчил Кадиев.