Юношите U18 отново измъчиха Турция в Одрин

(сн. FIBA.basketball)
20-07-2024 20:25 | BGbasket.com

Националният отбор на България за юноши U18 загуби и втората контрола срещу Турция в Одрин. Националите ни отстъпиха на своя съперник с 86:89, но отново показаха много сърцата игра и оказаха сериозна съпротива на състезаващия се в елита на тази възраст отбор на домакините.

Контролата бе последна за тима ни преди Европейското първенство в Дивизия B, което ще се проведе в периода 26 юли – 4 август в Скопие, Северна Македония.

Българите започнаха по-добре срещата и взеха крехък аванс в началните минути, но след първата четвърт съперникът обърна за 25:23. Въпреки че нашите си върнаха водачеството в началото на втория период, 15 безответни точки за домакините ги откъснаха напред с двуцифрен аванс на почивката – 48:38.

След паузата на свой ред баскетболистите на Стойо Чолаков направиха силна серия и заличиха голяма част от пасива си, но преди заключителната четвърт Турция увеличи за 76:68. В оставащото време България отново скъси дистанцията, като малко не стигна и да спечели.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за тима ни с 28 точки (7 тройки). Даниел Хинков има 14 точки, 12 добави Теодор Трифонов.

Тагове: България U18