Шумен отказа Ямбол за две поред

(сн. shum.bg)
18-09-2024 20:10 | BGbasket.com

Шумен постигна втори пореден успех преди старта на сезона в Sesame НБЛ. Момчетата на Янко Янков отказаха Ямбол с 97:72 в контрола, изиграна в „Арена Шумен“. За състава, воден от Александър Алексиев, това бе първа проверка в хода на неговата подготовка.

По този начин шуменският тим все още не знае какво е загуба в приятелските мачове до този момент и може да се похвали с пълен актив от две победи. За „жълто-зелените“ предстои нова контрола, която ще бъде на 21 септември (събота) срещу Спартак в Плевен. От своя страна „жълто-сините“ ще участват на Черноморските игри във Варна на 26 и 27 септември. На полуфиналите тимът от Града край река Тунджа ще спори с домакините от Черно море Тича.

Домакините поеха контрол върху събитията още на старта и в края на първата част си изградиха аванс от 10 точки. Шуменският тим остана в ролята на лидер и през втория период, за да фиксира 46:35 на голямата почивка в своя полза.

Гостите оказаха съпротива при подновяването на играта и стопиха значително изоставането си, но неговите съперници се сдобиха с аванс от 8 точки след 30 минути игра. Във финалната десетка домакините изцяло наложиха волята си и това бе всичко.

Тагове: Шумен, Ямбол, НБЛ - мъже