Монтана с първа победа в Европа, съперник вкара 16 наказателни за част

(сн. BGbasket.com)
09-10-2024 19:46 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа първа победа за сезона в Адриатическата лига при жените. На свой терен в зала „Младост“ тимът се наложи над хърватския Задар Плюс с 84:63, след като водеше през цялото време.

След този двубой баскетболистките на Преслав Пешев са с баланс 1-1, като им предстои домакинство на Рилски спортист в женската А група.

Монтана 2003 рано взе инициативата в мача, като след десет минути игра водеше с 28:16, а куриозното бе, че съперникът вкара всичките си точки от наказателни удари, при това със 100% успеваемост, докато при стрелбата за две бе 0/11. Гостите се доближиха само на 3 през втория период, но на почивката разликата отново бе двуцифрена – 42:31.

Авансът на българския вицешампион достигна 26 точки през третата четвърт, която завърши при 74:51 в негова полза. До края българският тим поддържаше солидна преднина и нямаше проблем да спечели.

Домакините отбелязаха 10 тройки срещу 4, макар и с по-нисък процент, вкараха 14 точки повече в подкошието и допуснаха по-малко грешки (19/27). При наказателните удари Задар Плюс бе почти без грешка (21/22), докато Монтана 2003 завърши с 18/26.

Киана Джонсън бе с ключова роля за успеха, завършвайки с 28 точки и 7 асистенции. По 11 точки имат Янина Тодорова и Микаела Дамянова (7 борби), Сара Бут добави 10 точки.

За гостите Азая Дингъл реализира 16 точки, 13 има Ашли Остин.