Минчев се завърна и зарадва Спиру във ФИБА Къп

(сн. fiba)
10-10-2024 00:35 | BGbasket.com

Йордан Минчев и Спиру Шарлероа потеглиха победоносно през новия сезон във ФИБА Къп. Пред своя публика българинът и неговите съотборници оцеляха срещу Сабах с 82:81 в мач от първия кръг в група G.

Срещата беляза и завръщането на крилото в ротацията на Сам Ротсарт. На 16 октомври (сряда) Минчев и компания ще имат гостуване на Ньоркопинг.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Spirou Charleroi (@spiroubasket)

Високата резултатност бе сред водещите фактори още от самото начало, а след 10 минути игра гостите се отскубнаха с крехка преднина от 2 точки. В хода на втората част дойде ред на домакините да се разгърнат в нападение и да сътворят пълен обрат за 49:42 на голямата почивка.

Белгийците съумяха да преодолеят критичен момент при подновяването на играта и да се откъснат с 5 точки в края на предпоследния период. Азербайджанците не се отказаха и си извоюваха пореден обрат във финалната десетка, но участникът в BNXT Лигата възстанови равенството. В последните 16 секунди именно Минчев застана на наказателната линия и пропусна първия опит, но вкара втория, което се оказа печелившо за отбора от Шарлероа.

Макар че не направи силен мач в нападение, Минчев помогна за драматичния успех при завръщането си за Спиру. Българският национал навъртя 3 точки, 8 борби и 1 асистенция за 19 игрови минути. При стрелбата си крилото бе 0/3 от средна дистанция, 0/1 зад дъгата и 3/4 от наказателната линия.

От неговите съотборници Коби Уилямс наниза 17 точки. Сандър Холандърс добави 12.

Диандре Болдуин изригна за азербайджанците с 39 точки и 7 борби.

Тагове: Йордан Минчев, Спиру Шарлероа, ФИБА Къп