Charters с победа срещу HP Bulgaria при аматьорите

Играчите в черни екипи с втора победа (BGbasket.com)
21-12-2010 09:06

Втора поредна победа в група С на Аматьорската баскетболна асоциация записа отборът на Charters. След едно оспорвано първо полувреме срещу НР Bulgaria тимът се откъсна през второто и спечели с 84-63.

Двата тима бяха равностойни през първото полувреме, като първата част бе за НР Bulgaria, които поведоха с 21-16. През втората Charters обърна резултата и след 24-15 излезе напред с 40-36 на почивката.

След паузата "черните" в този мач заиграха по-силно в защита и направиха няколко контраатаки, а Йордан Янков отбеляза няколко тройки и тимът се откъсна. Charters спечели следващите две части, а с това и мача.

Най-резултатен за победителите бе Йордан Янков с 26 точки. Калоян Николов направи дабъл дабъл след 19 точки и 11 борби, а 15 точки вкара Нестор Несторов.

За НР Bulgaria силен мач изигра Антон Миленков завършил с 30 точки, 7 борби и 4 откраднати топки. Станимир Стоянов бе единственият друг с двуцифрен точков актив вкарвайки 17 точки.