Lonex.bg и Fire бият в група В на АБА

21-01-2011 13:51

Два мача от група В на Аматьорската баскетболна асоциация се играха вчера. Първо на терена излязоха Lonex.bg и Team Zero, а след тях Fire и FireBall.

Lonex.bg взе аванс след първото полувреме и в крайна сметка спечели със 70-56. Тимът спечели първите две части съответно с 16-9 и 22-14 и дръпна с 15 точки на почивката. След паузата Lonex.bg запаза аванса си и стигна до успеха.

Най-резултатен за победителите бе Христо Попов, който вкара 19 точки. Никола Караолис се отчете с 15, а с дабъл дабъл завърши Момчил Чакърски - 13 точки и 12 борби. За Team Zero Делян Дамянов приключи с 19 точки, а Георги Дамянов със 17 и 8 борби.

Втората среща бе по-оспорвана, като след невероятен обрат в края Fire успя да спечели с 55-50. След равностойна първа част FireBall поведе с 13-11, но през втората увеличи разликата и на почивката бе напред с 29-20. Тимът задържа преднината си и през третата част, а след края й дори я увеличи на 12 точки. През последните десет минути обаче, играчите на Fire постигнаха страхотен обрат и успяха да победят с 5 точки разлика.

Емануел Младенов бе най-резултатен за победителите с 18 точки. Румен Русев пък бе господар в подкошието със своите 21 борби, а освен това вкара и 15 точки. За FireBall с дабъл дабъл завърши Борис Стоименов - 15 точки и 10 борби.