Arrows се класира на полуфинал при аматьорите

(сн. BGbasket.com)
28-06-2011 10:34 | Иван Вълчанов

Arrows се класира на полуфинал в Аматьорската баскетболна асоциация, след като затвори четвъртфиналната серия срещу Камакс Тетевен баскет. Отборът победи и в първия мач, а снощи се наложи над противника си с цели 20 точки - 75-55, за да си осигури място в четворката.

Първата четвърт на мача беше доста равностойна, като след нея минимален аванс от 2 точки имаха „Стрелите”. До почивката обаче те успяха да направят разликата 10 точки. Arrows продължи със силната игра и през второто полувреме, увеличавайки разликата още повече. Така изходът бе решен преди края на срещата, а разликата стана категорична – 20 точки.

Мартин Софрониев бе най-резултатен за победителите с 19 точки. 18 добави Валери Асев, а дабъл дабъл записаха Димитър Георгиев (15 точки, 13 борби) и Ивайло Иванов (11 точки, 14 борби).

За Камакс 21 точки наниза Иван Цветанов, а с дабъл дабъл се отчете Димитър Найденов – 14 точки и 12 борби.