Резервите на Хасково 2012 играха 100 минути при лесна победа в София

19-12-2015 16:34

Хасково 2012 записа очаквана победа като гост на Левски 2014 с 91-36 в зала „Универсиада” в София. Хасковлийки натрупаха огромна преднина през първото полувреме и безпроблемно я запазиха до края, като през второто на терена бяха резервните състезателки на отбора. Баскетболистките на Елена Станкова продължават да са еднолично начело в класирането с 8 победи и загуба до момента. „Сините” пък са с 2-7, като това беше четвърто поредно поражение за тях. В последния кръг за календарната 2015 година Хасково 2012 посреща шампиона Дунав 8806 за дерби на 22-ри декември, а на 21-ви Левски 2014 ще бъде гост на Монтана 2003.

Титулярната петица на Хасково 2012 започна да трупа сериозна преднина отрано в мача и след една част разликата беше 28 точки, а на почивката – цели 51. Гостите бяха със състав от 10 човека за мача, като петте резерви изиграха цялото второ полувреме и без затруднения запазиха и увеличиха още малко сериозната преднина на отбора си. Така за първи път през настоящия сезон, независимо от съперника, пейката на хасковлийки получава повече от 60 игрови минути, както и е редно да бъде срещу младите отбори от долната част на класирането.

За победителките всички състезателки бяха на терена точно по 20 минути, като най-резултатна с 16 точки беше Лия Галдейра. 15 добави Мея Тирера, а 13 – Нели Пашева.

За домакините единствена с двуцифрен актив беше Йоланда Коса, която регистрира 10 точки и 5 борби, а с 8 плюс 5 се включи Гергана Иванова.