Левски 2014 с първа победа във вторaта тройка при жените

13-03-2016 15:49

Левски 2014 постигна първа победа във втората тройка на Държавното първенство при жените. В двубой от трети кръг тимът на Таня Гатева надигра НСА с 83-71, след като водеше почти през целия мач. За кратко в третата част съперникът им обърна, но не успя да запази аванса си през последната и загуби. Така това бе първи успех за „сините“, които бяха домакин в тази среща. До момента и двата отбора са с актив от една победа и загуба. В следващия кръг НСА гостува на Септември 97, а „сините“ почиват.

Левски започна двубоя с 6-0 и контролираше първата част, която спечел с 9 точки преднина. Дълго време „сините“ имаха двуцифрен аванс през втория период, но след силни минути НСА намали до 7 точки изоставането си на полувремето.

НСА продължи с доброто темпо и след подновяване на играта. Момичетата на Цанко Цанков направиха серия 13-2 и за първи път обърнаха в резултата при 47-44 в средата на третия период. Те задържаха преднината си обаче само минута и половина, след което Левски отново поведе. В края на периода Мартина Николова отново върна за малко аванса на своите, но тимът на Гатева удържа. Сходно на третата част, но този път Левски започна последната част със серия 13-0 и бързо направи двуцифрена преднината си при 74-60. 120 секунди преди края гостите свалиха под 10 точки изоставането си, но „сините“ удържаха успеха.

Левски имаше тотално превъзходство при стрелбата от тройката където вкара 10 тройки срещу само 2 на съперника. НСА доминираше под коша и овладя 9 повече - 44 срещу 35.

Гергана Иванова бе най-резултатна за успеха на Левски с 20 точки и 6 асистенции. По 15 отбелязаха Петя Бояджиева и Антония Филипова, а 14 имаше Стефани Пендова. Йоланда Коса реализира 11.

За НСА над всички с 21 точки и 15 борби бе Мария Цанкова, а Мария Светославова отбеляза 19. Мирена Денчева също изигра силен мач като записа дабъл-дабъл от 17 точки и 13 борби, а 10 точки имаше Мартина Николова