Клей Томпсън отново под пара за 66-а победа на Уориърс (видео)

(сн. USAToday)
28-03-2016 09:46

Клей Томпсън наниза 40 точки във втори пореден мач, а Голдън Стейт удари Филаделфия 76-ърс със 117-105.  Стеф Къри остана с 20 точки и 8 асистенции, а Дреймон Грийн записа своя 12-и трипъл-дабъл този сезон като добави 13 точки, 11 борби и 11 асистенции за Голдън Стейт, които са 66-7 и са на победа пред рекорда на великия Чикаго Булс през 1995/96 година със 72 победи. За 73 срещи Чикаго бе с по-малък актив - 65-8.

Марийс Спейтс се включи със 17 за успеха, а Хрисън Барнс добави 10.

За Филаделфия Карл Ландри отбеляза 22 за деветата поредна загуба на своя тим. Айзея Смит добави 20 точки и 10 асистенции. Робърт Кавингтън записа дабъл-дабъл с 15 точки и 11 борби, а 15 имаше Айзея Канън. Елтън Бранд остана с 10.

До момента Къри е с 350 тройки, Томпсън 253, което прави общ 603 тройки  – най-много за двама играчи в един сезона. MVP на миналия сезон вече стана първия играч в историята на НБА с 300 тройки за един сезон.

Филаделфия поддържаше лека преднина през първия период,но във втората Голдън Стейт взе нещата в свои ръце и на почивката поведе с 14 при 71-57. През второто полувреме шампионите продължиха в същото темпо, водени от Грийн и Томпсън, и се поздравиха с успех.

Тагове: Голдън Стейт Уориърс, Филаделфия 76-ърс