Драма и продължение донесоха бронз на Рилски

(сн. БФБ)
12-04-2017 17:32

Вторият отбор на Рилски спортист завърши на трето място в турнира за Купата на БФБ. В спора за бронза самоковци, които са домакини на надпреварата, надиграха втория отбор на Левски 2014 с резултат 101-95. Мачът бе оспорван и драматичен от началото до края, като трябваше да се решава с продължение. В него Рилецо нанесе своя удар с решителна серия, след която време и шанс за обрат нямаше.

По средата на първата част домакините дръпнаха с 9 точки, но "сините" завършиха по-добре и обърнаха резултата в своя полза. Играта бе равностойна и през втората, като на свой ред домакините взеха минимален аванс на почивката.

След паузата Рилски съумя да се откъсне със 7 напред, но отново не задържа и Левски пак обърна. С две поредни тройки в последната четвърт "сините" взеха аванс от 5 точки, който поддържаха известно време. И все пак самоковци изравниха с кош на Вутев при 70 секунди до края, след което имаше размяна на по 2 точки. Последва и пропуск на Хаджирусев, което даде шанс на Рилецо да спечели. В последната атака на тима Ники Стоянов отбеляза кош, но той бе отменен поради крачки и мачът отиде в продължение.

В допълнителното време домакините направиха серия от 8-0 и се откъснаха със 7 точки напред. "Сините" върнаха тройка, но и Бързаков отговори с такава и при 39 секунди до края реши окончателно срещата.

Самоковци имаха голямо предимство в подкошието и овладяха 19 борби в нападение срещу едва 4 за "сините". Това доведе и до аванс от 13-2 точки от втори шанс, което наклони везните в полза на тима.

Георги Бързаков бе много близо до трипъл-дабъл, след като бе най-полезен със своите 29 точки, 8 борби и 9 асистенции. Николай Стоянов се включи с 27 точки и 13 борби, а 17 и 14 имаше Денислав Вутев.

За "сините" Ангел Пейчинов бе най-резултатен с 26 точки, като имаше и 9 борби. Евгени Хаджирусев добави 23 точки, 6 борби и 6 асистенции, а Иван Алипиев вкара 21.