Опитът си каза думата, НСА надви Шампион

(сн: BGbasket.com)
16-12-2017 17:43 | BGbasket.com

НСА записа трета победа от началото на сезона в женската А група. В среща от западния регион тимът се наложи като домакин над Шампион 2006 с 63-46. Гостите имаха предимство в началните минути, но малко след съперникът им взе контрола в мача и до края не изпусна водачеството си.

В този двубой ключова роля имаше и опитът, който бе на страната на баскетболистките от НСА. За разлика от тях, в състава на Шампион има много повече млади състезателки, които тепърва ще трупат игрови опит. След този кръг Шампион 2006 е с четири победи и четири загуби, докато НСА е с баланс 3-5.

През следващата седмица Шампион 2006 посреща Славия, докато НСА гостува на Левски.

Баскетболистките на Лъчезар Коцев започнаха по-добре мача. Те бързо поведоха с двуцифрена разлика, но в края на частта НСА взе инициативата и намали изоставането си на шест точки. Подемът в играта на домакините продължи и през втория период. Отборът от спортната академия направи пълен обрат, а на почивката вече водеше с 34-28.

Третият период бе сравнително равностоен, като НСА поддържаше разликата в своя полза и преди заключителните десет минути имаше аванс от девет точки. Тимът на Цанко Цанков изигра много силна последна част, в която не остави шансове на своя съперник.

Най-резултатна за успеха бе Петя Серафимова с 18 точки. С 14 завърши Мария Светославова, а 11 има Силвия Колева.

За Шампион 2006 над всички бе Елена Димова, която завърши с дабъл-дабъл от 16 точки и 13 борби. Калина Иванова отбеляза 13 точки.