Шампион се справи с Рилецо в Самоков

28-10-2018 18:55 | BGbasket.com

Шампион 2006 победи с Рилски спортист-2 с 86:68 (18:25, 24:15, 25:14, 19:14) в мач от третия кръг на мъжката А група.

В началото на срещата домакините от Самоков диктуваха темпото на игрището, но в края на втората част вече имаше интрига. Точна стрелба от далечно разстояние на Ангел Илиев изравни резултата (35:35) 02:38 мин. преди почивката. След това пък Цветомир Акимов даде преднина на Шампион за 39:37 - 01:09 мин. преди изтичане на времето и гостите успяха да запазят преднината си преди третата част (42:40).

След паузата ролите отново се размениха, като Рилецо беше лидерът на паркета, но само за пет минути. Точен шут от линията за три точки на Константин Паисиев отново изравни резултата (51:51). Последва кратка гонитба в резултата, но гостите от София бързо натрупаха солиден аванс и отказаха съперника си.

Най-резултатен за успеха на Шампион 2006 беше Ангел Илиев с 29 точки, а Хасан Чауш завърши с дабъл-дабъл - 20 точки и 17 борби, Цветомир Акимов добави 17.

За Рилски спортист Николай Гелов се разписа с дабъл-дабъл - 24 точки и 11 борби, а Стоян Георгиев добави 15.