Рилски -2 без проблеми срещу Шампион за три поред

(сн. BGbasket.com)
10-03-2019 18:48 | BGbasket.com

Рилски спортист -2 записа безпроблемна трета поредна победа във втората четворка на мъжката А група. Като домакини самоковци се наложиха над Шампион 2006 с резултат 96:51. Така до момента те са с три победи и загуба и са единствено след Шумен (4-1) в класирането. В следващия предпоследен кръг Рилски има гостуване на Видабаскет, а срещата на Шампион бе изигран по-рано през сезона. Последният мач на столичани ще бъде на 24 март като домакини на Видабаскет. Тези мачове ще се състоят, ако Видабаскет продължи участие в първенството (повече прочетете ТУК).

Самоковци натрупаха двуцифрен аванс още през първата четвърт, след която водеха с 27:14. Поредна част с 27 точки за Рилски направи разликата близо 30 точки при 54:26. Равностойна трета част запази стабилната разлика на домакините, а през последната те се откъснаха още по-напред.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като с 27 точки и 5 асистенции завърши Васил Попов. 19 точки и 13 борби записа Мирослав Васов, а 16 плюс 8 – Николай Гелов.

За Шампион Хасан Чауш регистрира 16 точки и 6 борби, а 10 плюс 11 борби записа Николай Петков.