Видабаскет завърши сезона в А група с победа, но последен

(сн. BGbasket.com)
24-03-2019 17:40 | BGbasket.com

Видабаскет завърши с победа участието си в сезона в мъжката А група. Като гост тимът се наложи над Шампион 2006 с резултат 74:59 в зала „Триадица“. Така и двата отбора завършват с по 2 победи и 4 загуби, но видинчани остават последни с точка по-малко заради служебна загуба и няма да участват в плейофите. Шампион пък остава трети във втората четворка, а програмата за следващия етап ще стане ясна след изиграването на всички срещи.

След много равностойна първа четвърт Видабаскет излезе напред в резултата при 20:18, а през втората успяха да дръпнат далеч напред след сина серия от 11:2. На почивката разликата стигна цели 17 точки. Столичани изиграха добра трета четвърт, в която стопиха част от дефицита си, за 44:54, но през последната гостите не позволиха приближаване и спечелиха убедително.

Теодор Николов записа 22 точки за победителите, 18 плюс 6 борби добави Теодор Киров, а 14 отбеляза Юлиян Цветанов.

За Шампион 2006 Ангел Илиев записа 18 точки, а 15 регистрира Николай Петков.