БУБА обърна Шампион за третото място на Купата при юношите U19

(Снимка: BGbasket.com)
02-05-2019 14:45 | Мария Мицова, пратеник на BGbasket.com

БУБА Баскетбол стигна до победа със 61:56 срещу Шампион 2006 и спечели третото място на турнира за Купата на БФБ при юношите U19.

Силна трета четвърт стигна за Мануел Марков и момчетата му срещу късия състав на Шампион.

Шампион стартира по-концентрирано двубоя и взе лек аванс, но без да успее да се откъсне. Само отличната стрелба от тройката държеше БУБА до съперника, като в първата четвърт те отбелязаха четири далечни шута за 20:20.

БУБА не успя да се възползва от по-широката си ротация и изпитваше трудности и в защита, и в нападение. Шампион играеше значително по-добре в подкошието, като стигаше с лекота до там и бе с над 60% успеваемост за две точки през първото полувреме, за да се оттегли на почивката при 35:31.

През второто полувреме БУБА вече изглеждаше по съвсем различен начин, започна да пази агресивно, с капани, а и стрелбата от тройката продължи да работи в точните моменти. След като отбеляза само седем точки срещу 20 за БУБА в третата част, Шампион профука цялата си преднина и съперникът дори се откъсна напред.

В началото на последната четвърт БУБА направи аванса си двуцифрен, но след серия от 10-3 Шампион пак съхрани надеждите си. Умората и нервите си казаха думата в заключителните две минути, в които имаше много пропуски от наказателната линия и от двете страни. БУБА запази малката си преднина до края, за да си тръгне с утешителната награда от Шумен.

Александър Витанов отново записа дабъл-дабъл за БУБА с 11 точки и 12 борби, Лъчезар Везирски вкара 13, а Андрей Петков - 12 за успеха.

Алън Куршумов с 14 точки, Борис Войков с 12 и Константин Паисиев с 10 точки, 8 асистенции, 7 борби бяха най-полезни за Шампион.