НСА остана продължава без загуба след успех в продължение

(сн. BGbasket.com)
26-10-2019 19:14 | Иван Вълчанов

НСА записа втората си победа в западния регион на женската А група. Тимът победи Шампион 2006 в своята зала със 73:67 в мач, завършил след продължение. До момента баскетболистките на НСА са с два успеха, а Шампион претърпя трето поражение от началото на сезона. В следващия кръг НСА гостува на Славия, а Шампион почива.

Много оспорвано първо полувреме премина под водачеството на НСА, но през цялото време Шампион беше плътно зад съперника си. В крайна сметка на полувремето домакините водеха с 28:22. Шампион спечели третия период, приближавайки се още по-близо до НСА, за 40:44. След равностойна последна четвърт в самия край на мача Микаела Дамянова вкара кош за гостите, за да прати мача в продължение. НСА започна със серия от 11:1 в добавеното време, което реши мача в полза на тима.

Мария Генчева игра пълни 45 минути за победителките и записа 18 точки, 16 борби, 6 блока, 5 асистенции и 3 отнети топки. С по 17 точки се включиха Христина Гелова и Михаела Кашанова.

За Шампион Елена Димова завърши с 23 точки и 16 борби, а с 13 плюс 19 се отчете Микаела Дамянова.