Рилски спортист не допусна изненада срещу Черно море

(сн. rilskibasket)
01-11-2019 19:59 | BGbasket.com

Рилски спортист се върна на победния път в Националната баскетболна лига. Пред собствена публика тимът не допусна изненада срещу Черно море Тича, побеждавайки със 108:92. Домакините водеха през целия мач, в голяма част от него и с двуцифрена разлика, но на няколко пъти варненският тим скъсяваше разликата само на няколко точки. В игра за Рилецо се завърна Милен Дудев.

Тимът от Самоков направи двойно повече грешки от опонента си (16 срещу 8), но компенсира с по-точен мерник (62% срещу 42%) и по-силни изяви в подкошието (46 срещу 30).

След този двубой Рилски спортист е с баланс 4-1, а днешният му съперник е с 1-4. След седмица баскетболистите на Людмил Хаджисотиров приемат Академик Бултекс 99, докато „моряците“ посрещат Спартак Плевен.

Домакините започнаха много силно мача и само за няколко минути дръпнаха с двуцифрена разлика при 18:8, като бяха почти безпогрешни при стрелбата и имаха по-голяма стабилност в подкошието. За кратко авансът им стана 16 точки, а след първата част водеха с 36:25, основно благодарение на Георгиев, Браун и Джонсън.

През втория период грешките на Рилски спортист зачестиха, а стрелбата вървеше единствено на Игор Кесар. Черно море се възползва и стопи разликата само на 5 точки – 43:48. Последваха оспорвани минути, а на почивката домакините водеха с 59:50.

Тимът от Самоков отново започна да увеличава разликата след паузата и за няколко минути дръпна със 74:57. „Моряците“ все пак запазиха шансове за обрат в мача, след като преди последната четвърт стопиха пасива си на 10 точки – 73:83.

На два пъти Черно море скъсяваше разликата на 7 през заключителната част, но след силни финални минути, Рилски спортист спечели убедително.

Най-резултатен за победителите бе Брандън Браун с 21 точки (пет тройки). С дабъл-дабъл от 19 точки и 12 борби е Йонас Зохоре. Игор Кесар отбеляза 17 точки, с 16 е Златин Георгиев, а по 11 добавиха Тихомир Желев и Зейвиър Джонсън (9 борби).

За гостите Джими Гавин наниза 18 точки, по 15 вкараха Симеон Илиев (11 борби) и Коча Йовович (9 борби). Николай Георгиев се отчете с 12 точки, а 11 има Веселин Георгиев.