Берое Стара Загора също стигна с лекота до финала за Купата

(сн. БФБ)
09-03-2021 19:47 | Мария Маринова

Берое Стара Загора ще защитава трофея си в турнира за Купата на България при жените. По-опитният състав на Таня Гатева очаквано не срещна затруднения срещу младия тим на Шампион 2006 и го надви с 83:27 в единия от полуфиналите в столичната зала „Триадица“.

Съперник на Берое на финала за четвърта поредна година ще бъде Монтана 2003, докато в мача за третото място един срещу друг ще се изправят Славия и Шампион 2006. Двубоите са утре, отново в София.

Тимът от Стара Загора стартира мача със серия от 13:0, а първият кош за съперника му дойде едва седем минути след началото. В крайна сметка Шампион успя да се разпише само два пъти от игра за тази част, докато Берое играеше по-стабилно в подкошието и след първата четвърт бе напред с 23:4.

През втория период Таня Гатева използва изцяло различна петица. Столичният тим вкара първите 5 точки в него, но след това съперникът му отново взе инициативата и въпреки далеч по-ниската си резултатност, на почивката водеше с най-голямата си преднина до момента при 36:11.

Ситуацията не се промени и след паузата. Берое отново лимитира съперника си само до 7 точки и преди заключителната четвърт водеше с 54:18.

Темпото се запази и на старта на последните десет минути. В средата на частта обаче старозагорският тим направи серия от 19:0, с което разликата стана още по-убедителна.

Преслава Колева бе най-резултатна за успеха с 15 точки, 13 и 9 борби добави Сара Буут, 10 реализира Стефани Пендова.

Микаела Дамянова завърши с 10 за Шампион, 7 реализира Мария Делчева.