Монтана 2003 спечели редовния сезон при жените

(сн. БФБ)
10-04-2021 19:37 | BGbasket.com

Монтана 2003 завърши на първо място в редовния сезон на женската А група. В последния мач от програмата на първата тройка тимът победи Берое Стара Загора като домакин с резултат 89:70. Така активът на монтанки е 7-1, а старозагорки завършват с 5-3.

Тази година няма да има полуфинални плейофи и отборите ще се срещнат директно на финал. Серията ще бъде до 3 победи от 5 мача, а домакинското предимство логично ще бъде на победителя в редовния сезон Монтана. Мачовете са планирани за 13, 15, 18, 20 (ако се налага) и 23 (ако се налага) април.

Начело на домакините отново не бе Таня Гатева, като отборът бе воден от Неманя Ламбергар и Константин Боев. Извън състава останаха Виолина Кочева и Матея Тавич.

Страхотно начало на домакините даде тон на мача, като те ограничиха съперника си до едва 11 точки в първата част и се откъснаха далеч напред за 27:11 след нея. Равностойна втора част запази статуквото на почивката, както и през третата част. През последната десетка гостите успяха да стоят част от изоставането си, но не и да се доближат до Монтана.

За победителките Изабела Рамона записа впечатляващи показатели – 29 точки, 15 борби, 7 асистенции и 5 отнети топки. Димана Макариева добави 16 точки и 11 борби, с 15 плюс 9 асистенции се включи Христина Иванова, а Виктория Стойчева приключи с 12 точки, 13 асистенции, 7 борби и 5 отнети топки.

За Берое Гергана Иванова записа 17 точки, а Радостина Христова добави 13, като и двете хванаха по 4 борби.