Балкан отнесе Академик с 36 точки разлика

(сн. balkan-basket.com)
01-11-2021 20:34 | BGbasket.com

Балкан се върна убедително на победния път в Националната баскетболна лига. След загубата от Берое преди седмица, баскетболистите на Небойша Видич постигнаха категорична победа при гостуването си на Академик в Пловдив с 99:63. Очакванията за дерби не се оправдаха, тъй като още от началото гостите наложиха доминацията си и контролираха двубоя през цялото време.

Домакините отново бяха без контузените Робърт Георгиев и Робертс Фрейманис, а в игра се завърна Николай Николов.

В следващия кръг Академик гостува на Левски. Балкан приема Черно море Тича, но преди това също има мач срещу отбора на Константин Папазов, но в Балканската лига.

След размяна на кошове на старта на мача, „зелените“ отвърнаха със серия от 11:0 и само за шест минути игра те натрупаха двуцифрена разлика. Гостите демонстрираха много точен мерник при стрелбата в подкошието и благодарение на това след първата четвърт се откъснаха с 28:13.

Проблемите в защита за баскетболистите на Йордан Янков продължиха и през втория период. Те не намираха противодействие на играта на съперника, правеха повече грешки и пропуски и така на почивката Балкан се откъсна с най-голямата разлика до момента в мача при 56:26.

След паузата играта бе малко по-равностойна, но гостите продължаваха да поддържат високи проценти при стрелбата, както за 2, така и за 3 точки, и преди заключителната част бяха напред със 79:44.

Почти през цялата последна четвърт двамата старши треньори дадоха шанс за изява и на по-младите играчи в състава си. Разликата в полза на Балкан обаче продължи да бъде над 30 точки и тимът нямаше проблем да спечели убедително.

Дерик Маркс бе най-резултатен за победителите с 16 точки. Трейвин Тибодо записа 15 точки и 7 борби, Алихан Демир има 14 точки, с 12 е Станимир Маринов, а 10 точки и 7 асистенции има Калил Дюкс.

За Академик единствено Васил Бачев завърши с двуцифрен точков актив, отбелязвайки 11.