Везенков и Олимпиакос не дадоха шанс АСВЕЛ

(сн. euroleague.net)
17-12-2021 22:41 | BGbasket.com

Александър Везенков и неговият Олимпиакос постигнаха категорична победа в Евролигата, която бе и девета поредна пред собствена публика. Тимът спечели и второто си домакинство в турнира тази седмица, след като тази вечер на свой терен се наложи над АСВЕЛ Вильорбан с 89:54.

Българинът изигра пореден силен мач, като 21 минути игра стана един от водещите реализатори за отбора си с 15 точки. Той записа на сметката си още 4 борби и 3 асистенции.

След тази среща отборът от Гърция е с баланс 11-5, като му предстои дерби с големия местен съперник Панатинайкос. Загубата бе девета за състава от Франция от 16 срещи, който в следващия кръг ще играе с Фенербахче.

Само няколко минути трябваха на Олимпиакос, за да наложи доминацията си, като още след първата четвърт натрупа двуцифрена преднина при 20:10. Гръцкият гранд доминираше в подкошието, докато гостите правеха много пропуски и така на почивката тимът поведе с 39:21.

След паузата резултатността се вдигна, но домакините продължаваха да контролират развоя на срещата и преди заключителната четвърт се откъснаха с 65:38. С основен принос бе именно Везенков, който вкара 8 от точките си само в тази част. Голямата разлика продължи на Йоргос Бардзокас да завърти състава си в оставащите минути, като Олимпиакос нямаше проблем да спечели убедително.

Най-резултатен за успеха бе Тайлър Дорси с 19 точки.

За съперника Дилън Осеткауски записа 13 точки.