Монтана се справи със Славия за втора победа в Първата тройка

(сн. waba-league.com)
29-01-2022 18:42 | BGbasket.com

Отборът на Монтана 2003 надигра Славия като гост в София със 76:45 в мач от четвъртия кръг в Първата тройка на А група при жените. Това бе втора победа от три двубоя за Монтана 2003 във втория етап на шампионата, а Славия допусна второ поражение от двете срещи, които изигра до момента.

Гостите доминираха през целия мач и превъзхождаха „белите“ почти по всички показатели. Със серия от 11:0 в средата на първата част баскетболистките от Монтана поведоха с 25:12 след 10 минути игра. До почивката авансът на гостите достигна 22 точки при 46:24. Двата състава направиха по-нискорезултатна трета част и преди последните 10 минути Славия изоставаше с 35:60. Най-голямата разлика в полза на Монтана 2003 в срещата бе 33 точки.

Най-резултатна за победителките беше Марая Кинг с 19 точки и 10 борби, а Христина Иванова завърши с 13 точки, 7 борби и 3 асистенции. Виктория Стойчева също реализира 13 точки като добави 5 борби и 3 асистенции, а с 12 точки, 10 борби и 3 асистенции се отчете Габриела Николова.

Виктория Джикова отбеляза 15 точки и 8 борби за домакините, а Валентина Горанова се включи с 11 точки и 2 борби.

За Славия предстоят два поредни мача с Берое. „Белите“ първо ще приемат старозагорки в София в отложен мач от втория кръг на 2 февруари, а три дни по-късно двата състава ще играят в Стара Загора. Монтана 2003 пък приема Берое на 12 февруари.