Берое без затруднения срещу Монтана в първото дерби в А група

(сн. BGbasket.com)
15-10-2022 20:05 | BGbasket.com

Берое Стара Загора се справи без никакви затруднения в първото дерби срещу тима на Монтана 2003 в А група. На свой терен баскетболистките на Таня Гатева надвиха своя съперник с 85:70.

Двубоя започна оспорвано, като Монтана успя да си извоюва малко преднина в началото. След шест минути игра обаче Берое стигна до обрат и затвори първия период с 23:19.

Домакините съумяха да запазят преднината си и да я увеличат до двуцифрена през втората част, за да се приберат в съблекалнята след края на първото полувреме при 47:34 в своя полза.

След почивката Берое успя да стигне до разлика от 20 точки. Лека-полека Монтана започна да топи част от изоставането си, но авансът се запази двуцифрен до края на третата част - 68:53.

Нищо не се промени през последната четвърт. Берое не даде шанс на противника си да стопи разликата и да се върне в мача и в оставащото време, с което си гарантира и успеха

За победителите най-резултатна в срещата бе Цветомира Шаренкапова-Наумова с 25 точки и 3 откраднати топки, Гергана Иванова добави 16 точки, 7 борби и 4 откраднати, Радостина Христова и Виолина Кочева записаха дабъл-дабъл, като първата е с 15 точки, 11 борби, 5 асистенции и 4 откраднати, а втората – 12 борби и 11 асистенции. От чужденките игра единствено Алекса Харт, докато Анджелика Митрашинович и Моник Рийд не бяха в групата за мача.

Алекса Харт се отчете с 21 точки и 7 борби, Валерия Алексиева добави 16 точки и 4 асистенции, с 11 точки и 4 асистенции завърши Габриела Николова.

До момента Берое Стара Загора е с актив от 2 победи и в следващия кръг ще се изправи срещу тима на Академик - Пловдив. Монтана 2003 е с победа и загуба, като ще гостува на Рилски спортист.