Драма с продължение реши Шампион 2006 - Локомотив София

(сн. BGbasket.com)
10-12-2022 18:15 | BGbasket.com

Локомотив София записа успех в женското първенство. Тимът победи Шампион 2006 след продължение със 70:67 в зала "Триадица".

До момента двата отбора са с еднакъв баланс 3-5, но след този успех Локомотив се качва на четвърто място в класирането, а Шампион остава на пета позиция.

Още от самото начало двата тима започнаха равностойно срещата. До почивката така и не се определи лидер в резултата, а съставът на Ирена Колева се прибра в съблекалнята с аванс от 40:37.

Нищо не се промени и след подновяването на играта, като Шампион отново излезе с точка напред в края на третата четвърт – 47:46.

В заключителния период Шампион съумя да се откъсне с няколко точки напред в резултата, но баскетболистките на Лилия Георгиева не се отказаха. 5 секунди преди сирената Цветина Попова вкара един от двата си наказателни удари, с който вкара мача в продължение.

Локомотив успя да запази самообладание и благодарение на два лесни коша след бърза атака, тимът се поздрави с победата.

Магдалена Иванова бе над всички с 22 точки, Гергана Цекова записа дабъл-дабъл – 19 точки и 10 борби.

За Шампион 2006 Анджела Стамболян отбеляза 17 точки, Елена Димова записа дабъл-дабъл с 15 точки и 10 борби, с 15 и 6 борби остана Мария Светославова.