Берое Стара Загора вкара 82 за едно полувреме при осмата си победа в А група

(сн. FIBA.basketball)
10-12-2022 16:55 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа осма поредна победа в женската А група. Тимът очаквано не срещна затруднения срещу Академик Пловдив, побеждавайки го на свой терен със 127:43,  като вкара 82 точки през първото полувреме.

След тази среща българският шампион остава единствен без загуба, а след по-малко от 24 часа приема Шампион 2006. Поражението пък бе девето за днешния му съперник, който след седмица също ще премери сили със столичния тим.

Баскетболистките на Таня Гатева на практика си свършиха работата още в самото начало. Те започнаха мача с 10 безответни точки, а след първата част се откъснаха с 42:11. Тенденцията се запази и през втория период, като на почивката домакините дръпнаха с 82:19.

След паузата Берое намали темпото, но въпреки това поддържаше преднина от около 70 точки и преди последната четвърт бе напред със 105:35. До края разликата продължи да расте и старозагорският тим спечели още по-убедително.

Таня Гатева завъртя целия си състав, като през повечето време в игра бяха основно по-младите момичета. Деана Стояновска записа 18 точки, 7 борби и 9 асистенции. Гергана Маданкова има 17 точки със 7 борби, по 15 вкараха Димана Костова (9 борби) и Теодора Динева, а Сиара Ростън е с 12 точки и 9 борби.

За Академик, който бе и с ротация от 7 баскетболистки, Иглика Тамборджиева записа 12 точки и 8 борби. С 10 точки, но и с толкова грешки е Валентина Горанова.