ЦСКА се измъчи, но нанесе шеста поредна загуба на Черно море

12-12-2022 20:52 | BGbasket.com

ЦСКА се върна на победния път в Националната баскетболна лига. На свой терен тимът надви трудно скъсения заради контузии състав на Черно море Тича с 97:84, нанасяйки му шеста поредна загуба. Преди срещата имаше и допинг контрол.

Победата бе четвърта за армейците в шампионата, които имат и пет загуби, а в следващия кръг приемат Академик Пловдив. Отборът от Варна е с баланс 3-6 и му предстоят още пет поредни гостувания, следващото от които е срещу Берое.

„Моряците“ започнаха много силно мача и дръпнаха с 13:3 само след три минути. Точни стрелби на Джордан Калахан и Мартин Сотиров почти заличиха пасива на отбора му, но водени от Михаил Молдов, гостите отново се откъснаха в резултата. Те вкараха 5 тройки само за тази част, но правеха и повече грешки, което позволи на ЦСКА да намали за 25:29 след първата част.

Черно море имаше леко предимство и в началото на втория период, но след 11 поредни точки домакините стигнаха до пълен обрат – 43:41 по-малко от три минути преди края на полувремето. До края Мартин Коцев и Венцислав Петков си размениха по една тройка и на почивката столичният тим водеше с 46:45.

Баскетболистите на Росен Барчовски стартираха със серия от 7:2 след паузата. Те поддържаха аванс и през цялата трета четвърт, без обаче той да надхвърли 8 точки и последната част започна при 65:61 в тяхна полза. На фона на късата си ротация, варненският тим остана без още един играч – Мартин Коцев, който напусна за натрупани нарушения, след като получи и техническо.

Малко след подновяването на играта преднината на ЦСКА за първи път стана двуцифрена – 75:65. Разликата стана 16 и макар три минути и половина преди края „червените“ да позволиха тя да падне само до 6, удържаха водачеството си до последно.

Зейн Ноулс бе над всички за победителите с 32 точки и 14 борби. Мартин Сотиров отбеляза 17 точки, с 13 е Алекс Симеонов, по 12 вкараха Джордан Калахан и Венцислав Петков.

За Черно море Тач Ънру реализира 19 точки, Михаил Молдов има 16. С 14 и 10 борби е Ейврил Уба, а Иван Спиров добави 10 точки.