Левски взе битката за третото място в екшън срещу Спартак

(сн. Петър Каменски)
26-12-2022 20:57 | BGbasket.com

Левски се наложи с 82:69 над Спартак Плевен в едноличен сблъсък за третото място в НБЛ. За двата тима това бе и последен мач от шампионата за 2022-а година, като "сините" имат и мач за Балканска лига след два дни.

Въпреки крайната разлика, срещата в зала Триадица бе наситена с емоции и се реши в самия край. Допълнителни емоции в оспорваните мачове можете да си донесете, като използвате bwin Бонус Код.

Двубоят започна отлично за Левски с три бързи тройки за три минути за "сините". Това обаче не повлия на амбицията на противника и с отлична успеваемост под коша Спартак се върна в двубоя и направи пълен обрат. След няколко равенства гостите имаха и преднината в края на първата част - 19:21.

В самия край на четвъртината в игра се завърна и Станимир Маринов за Спартак.

Вторият период премина в подобно темпо, макар нервите да започнаха да обхващат и двата лагера.

Левски водеше играта в частта, но така и не стигаше до разлика, а Спартак връщаше почти веднага всеки кош на домакините.

Ники Стоянов поддържаше огъня за плевенчани, но още до почивката Дейвид Хоутън извърши пет лични нарушения и излезе точно преди края на полувремето.

Златин Георгиев, Асен Великов и Джон Флорвиъс с отлични взаимодействия диктуваха събитията за Левски през първото полувреме, което завърши при 45:38.

Именно взаимодействията и произлезлите от тях асистенции бяха и най-сериозното преимущество за Левски до паузата.

Поредица грешки и лоши решения на "сините" дадоха възможност на Спартак да скъси дистанцията до само три точки веднага след подновяването на играта. Проблем за плевенчани обаче станаха четирите лични нарушения на един от основните играчи - Мартин Маринов, преди да са изминали и четири минути от второто полувреме.

Спартак не се отказваше и със зъби и нокти гонеше Левски, като успешно разстрои играта на противника и стопи до 2 изоставането.

От коледното настроение не остана нищо в последните минути от третата част, когато треньорът на Левски Димитър Ангелов получи директна дисквалификация. Заради нея в протокола срещу името на записания като старши треньор Божидар Гьорев се вписва трето техническо на пейката, вследствие на което той също трябваше да напусне залата. Така Константин Папазов остана да води мача за Левски до края.

Усилията на Спартак се увенчаха с успех точно 6 минути преди сирената, когато стигнаха до равенството при 64:64.

Играта вървеше бавно и доста мъчително и за двата отбора, а в средата на последната част Левски остана и без капитана си Асен Великов след 5 лични нарушения.

Това мотивира домакините и те се откъснаха пак с 8, а с такава преднина водеха и точно две минути преди сирената.

Оттам обаче Спартак повече така и не получи нова добра възможност да се върне в мача и да стигне опасно близо до Левски.

Въпреки хаотичните финални моменти, разликата само се увеличи до края.

Джон Флорвиъс записа още един отличен мач с 22 точки и 11 борби за успеха, 17 добави Алън Арнет, 13 - Златин Георгиев и 10 - Лъчезар Димитров.

Николай Стоянов отбеляза 20 за Спартак, 14 добави Евгени Хаджирусев и 12 - Николай Маринов.