Ямбол удържа Берое и спря лошата си серия в НБЛ

30-12-2022 21:05 | BGbasket.com

Отборът на Ямбол записа първата си победа от четири мача насам, след като измъкна успех при гостуването си на Берое с 88:82 в драматичен двубой от 13-ия кръг на НБЛ.

Така ямболии увеличават баланса си за сезона до 4-8 и заемат осмото място в класирането, докато старозагорци са на шестата позиция с актив от 5-7.

Гостите от Ямбол поставиха силно начало на срещата и още в първата четвърт тимът на Александър Алексиев отвори двуцифрена преднина при 8:19 в своя полза. Възпитаниците на Бойко Миленков отговориха на предизвикателството и в самото начало на втория период смъкнаха дефицита си до три точки при 20:23, но ямболии не допуснаха повече колебания и успешно удържаха аванса си до края на първото полувреме, което завърши при 40:50.

Третата четвърт премина идентично като предходната. Гостите продължаваха да разполагат с крехко водачество в резултата, като с минисерия от пет безответни точки разликата изведнъж се увеличи до цели 13 при 57:70 в края на четвъртината.

Домакините се хвърлиха на финален щурм и върнаха интригата при 80:83, но тимът на Ямбол запази аванса си до последната секунда, благодарение на точни попадения от наказателната линия на Георги Герганов и Иван Лилов за крайното 82:88.

Уилямс Тавареш завърши с 18 точки и 8 борби за Ямбол. Трей Сампсън добави 15 точки, Дикуон Морис вкара 14, Дом Кристиано реализира 13, Иван Лилов допринесе с 12 точки, а Георги Герганов се разписа с 10 точки и 7 борби.

За Берое Дариъс Хол приключи с 18 точки и 7 борби. Александър Тодорович отбеляза 16, Ти Кей Идоджи вкара 13, а Корнелиъс Хъдсън се отличи с 11 точки.