Пълна доминация за ЦСКА под коша на Шумен

11-03-2023 19:15 | BGbasket.com

ЦСКА държи уверено третото място в НБЛ, след като постигна 14-а победа - 102:77 при гостуването си на Шумен.

Двубоят се игра в зала Младост, но това не затрудни особено "червените".

С изключение на кратък период в края на първата и началото на втората част, ЦСКА владееше положението и не даде много надежди на Шумен.

ЦСКА направи преднина в първия период със серия от 12-0, но допусна отпускане и домакините отговориха също с безответна поредица.

В началото на втората част Адриян Секулов доближи Шумен само на 7 точки от съперника, но ЦСКА възстанови бързо по-солидна преднина и повече не погледна назад.

Почивката дойде при 17 аванс за гостите - 54:37 след ново образцово представяна на "червените" в атака.

През по-голяма част от третия период разликата вече бе 20 и повече точки, като Шумен стаеше по-равностойно и въпреки това не успяваше да се върне.

Най-сериозната дистанция стигна до 28 точки, а финалните минути се доиграха от по-млади баскетболисти.

ЦСКА вкара 56 точки в подкошието и взе 51 борби за победата. Таменанг Чо завърши с 25 точки и 12 борби, 18 добави Брендън Йънг и двамата центрове Зейн Ноулс и Драган Зекович допринесоха общо 25 - 13 и 12 съответно.

Ишмаел Ел-Амин завърши с 32 точки, 9 борби и 7 асистенции за Шумен.