Росен Барчовски: Целта ни е да запазим третото място

05-04-2023 22:33 | Max sport 2

Старши треньорът на ЦСКА Росен Барчовски бе доволен след успеха със 77:72 над Левски. Ето какво сподели той след двубоя:

"Основните проблеми при нас бяха в транзицията в защита. Левски са много силни особено с Алън Арнет и Джон Флорвиъс. Вкараха ни 16 точки на бърза атака, бягаха много добре. Въпреки това успяхме втора, трета и четвърта част да ги лимитираме до 17-18 точки само. По-слабо ни беше нападението - пазеха ни, минаваха ни на пик-ен-рол, отдолу събираха в защита и може би имаше малко притеснение в нас от предишната загуба. Може би и заради това, че смятахме, че трябва задължително да спечелим мача с по-добра успеваемост за 3 точки, щеше да свърши по-рано срещата. Другият проблем е, че са изпълнили 27 наказателни удара и вкараха 22, а ние 14, а повечето от тях са или от бонус, или от технически, или от неспортсменски фаулове. Може би пазят по-умно от нас, може би ни атакувам повече под коша, но заради това е тази голяма разлика във фауловете.

Имахме и много резултатни мачове. Левски играе много сериозен баскетбол, много грамотно. Имат умни и опитни играчи и добри треньори. Никак не е лесно. Хем са със самочувствие, че ни биха на финала за Купата, хем не им тежи никакво напрежение. Тези неща са фактори.

Андрей Иванов и Венци Петков ще влезнат полека-лека в ритъм. С такива мачове няма как сега да им давам по 25-30 минути. Ако има някакъв такъв мач, ще се случи. С времето ще влезнат във форма. Много важна част от ротацията са ни. Играем с 10 човека, което не е лошо.

Нашата цел като класиране е да си запазим третото място в класирането. Ако имаме шанс и Балкан сбърка някъде. Съмнявам се това обаче да стане. Все още обаче не сме спечелили третото място. Имаме мач с Черноморец, както и още мачове. Много е равностойно първенството тази година."

Тагове: НБЛ - мъже, ЦСКА, Росен Барчовски