Рилски спортист поведе в серията за бронза

(сн. facebook.com/rilskibasketcom)
26-04-2023 18:46 | BGbasket.com

Рилски спортист се доближи на победа от бронзовите медали в женската А група. На свой терен в „Арена Самоков“ тимът спечели първия мач от малкия финал, побеждавайки Шампион 2006 с 68:55.

Вторият мач от серията е на 28 април в София.

Домакините водеха почти през цялата първа четвърт и въпреки че в края й съперникът им обърна, след десет минути игра предимството отново бе за тях – 22:19. Разликата в полза на Рилски спортист стана и двуцифрена за кратко през втория период, а на почивката тимът бе напред с 42:33.

Резултатността спадна значително през втория период, но баскетболистките на Маргарита Маринкова поддържаха аванс от около десетина точки и последната част започна при 53:43. Отборът на Ирена Колева се доближи на 6 в оставащия период, но Рилски спортист отново увеличи аванса си и спечели.

Деница Манолова бе над всички за победителите с 19 точки и 10 борби. Дабъл-дабъл направи и Ивана Бонева – 17 точки и 14 борби, а 15 точки добави Радина Илиева.

За съперника Виктория Иванова реализира 16 точки, по 10 вкараха Антония Филипова и Елена Драгоева, а с 8 и 11 борби е Валентина Веселинова.