Левски стигна до четвъртфинал с ЦСКА

26-04-2023 20:07 | BGbasket.com

Левски завърши успешно задачата да завърши шести в редовния сезон в НБЛ и това стана факт след победа над Шумен като гост в заключителния кръг с 86:62.

Така баскетболните фенове ще могат да видят още поне два столични сблъсъка между Левски и ЦСКА, които ще се срещнат на четвъртфинал в плейофите.

Шумен, който изигра последен мач за сезона, имаше добри моменти през първото полувреме. Домакините водиха в началните 4-5 минути, но малко след това силна серия на Левски направи за първи път двуцифрена разлика. При такава завърши и първата четвърт - 18:29.

Във втория период Шумен не остави нещата така и в средата на частта след три поредни тройки се върна само на една от противника при 33:34.

Левски обаче завърши полувремето с поредица от 14-6 и така на почивката се оттегли пак със стабилен аванс от 12 точки.

На два пъти в третата част гостите стигаха до преднина от 17 точки, но Шумен успяваше да скъси дистанцията, за да зарадва своите.

Вече в последната четвърт темпото падна и Левски се откъсна с над 20 напред, за да успокои нещата.

Джон Флорвиъс вкара 20 за успеха, 16 и 13 борби отчете Сергей Павлов, по 11 реализираха Златин Георгиев, Лъчезар Димитров и Момчил Кадиев и 10 добави Марио Боянов.

Страхотен мач за Шумен изигра Георги Кендеров с 25 точки, но Ишмаел Ел-Амин остана само с 16.