Асеновец 2005 вдигна трофея при девойките U19 в I дивизия

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн. BGbasket.com)

28-04-2024 15:54 | Деляна Кадиева

Отборът на Асеновец 2005 вдигна трофея при девойките U19 в I дивизия. Съставът на Деян Гочев надделя над Вихър Айтос със 70:42 в двубой, изигран в залата на НСА.

Баскетболистките от Асеновград започнаха по-убедително срещата, като поведоха с двуцифрена преднина в края на първия период - 21:10. Независимо от добрата втора четвърт за състава на Дечо Коешинов, Асеновец запази преднината си и на почивката. Добрата защита през второто полувреме за тима на Деян Гочев му помогна още да увеличи аванса си, като не остави шансове на противника си да се върне в мача.

Най-резултатна за успеха, оформяйки дабъл-дабъл от 16 точки и 12 борби бе Стефания Стефанова. Двойни показатели записа и Василена Колева - 12 точки и 13 откраднати топки. Людмила Илиева завърши 11, с 10 остана Ивайла Делчева.

За Вихър Айтос най-добра бе Светослава Кръсрева, 8 добави Хатче Иб.

В двубоя за бронзовите медали в I дивизия домакините от НСА надиграха Олимпия Баскет с 66:57.

Срещата започна равностойно, като до почивката двата състава си размениха по един период, но отбора на Жасмин Цанкова си осигури преднина от 1 точки при 29:28. През второто полувреме съставът на НСА изигра по-добри две части, за да увеличи преднината си до 9 и да я запази до сирената.

За победата с 41 точки се разписа Кристиана Димитрова, като добави и 7 откраднати топки. На косъм от дабъл-дабъл остана Мария Христова с 9 точки и 14 борби.

Андреа Паунова бе най-резултатна за Олимпия Баскет с 24 точки, по 10 борби овладяха Рая Ценкова (9 точки) и Яна Преславска