Берое пребори Шампион след късна драма на финалите при девойките U19

10-05-2024 12:50 | BGbasket.com

Берое Стара Загора остава непобеден след края на първата фаза на финалния турнир за девойки до 19-годишна възраст в Самоков. Баскетболистките на Жаклин Златанова надвиха Шампион 2006 със 73:72 мач от последния кръг в група А.  В „Арена Самоков“ двата отбора изиграха оспорвана среща, в която старозагорският тим успя сътвори късен обрат и да нанесе първо поражение на столичния отбор в хода на турнира.

По този начин Берое финишира на върха в потока с пълен актив от три победи, а момичетата на Ирена Колева приключиха на второто място с две победи и една загуба. Както е известно, двата отбора си гарантираха място на полуфиналите кръг преди края на първия етап.

През първото полувреме символичните домакини постепенно овладяха инициативата и на голямата почивка поведоха с 37:28. Символичните гости се пребориха за обрат при подновяването на играта, но старозагорският тим намери начин да си върне лидерството и да дръпне с точка в края на третата част.

Честата смяна на водачеството се превърна в тенденция по време на финалната десета. Столичният отбор успя да се отскубне с минимален аванс, но старозагорки показаха характер в края и с тройка на Гергана Маданкова в последните секунди обърнаха хода на събитията, за да стигнат до победата.

Именно Маданкова не над всички за Берое с 22 точки, 5 борби и 5 асистенции. Мила Кръстева завърши с 15 и 14 овладени под двата ринга топки, Михаела Христова регистрира с 12 и 5 овладени под двата коша топки. Ивайла Бакалова се отличи с 11 точки, 18 борби и 5 асистенции.

Елена Драгоева отвърна с 23 точки за Шампион. Анджела Стамболян има 18 и 5 асистенции, Габриела Коцева вкара 13.

Дунав Русе завърши на третото място в потока. Състезателките на Магдалена Миланова спечелиха срещу Левски с 59:37 в мача за третата позиция. Така Русенки приключиха груповата фаза с един успех и две поражения, а момичетата на Едуард Вълчев останаха с три загуби. Двата отбора ще играят за разпределение на местата от пето до осмо.

Символичните домакини се сдобиха с водачеството още през първото полувреме и след 20 минути игра оформиха 26:18 в своя полза. При подновяването на играта русенки бяха още по-убедителни и стигнаха лесно до победата.

Даная Димитрова записа 16 точки и 7 борби за Дунав. Никол Николова има 12 и 7 овладени под двата ринга топки, Катрин Коева завърши с 11 и 9 овладени под двата коша топки.

Елена Христова отбеляза 16 точки и 4 тройки за „сините“.