Вълци Разград с бронз от Купа БФБ при момичетата U16

(сн. facebook.com/wolvesrazgrad)
25-05-2024 13:08 | BGbasket.com

Вълци Разград спечели бронза в турнира за Купа БФБ при момичетата U16. Тимът записа убедителна победа над Пирин Гоце Делчев със 71:51 в среща, изиграна в зала "Абритус", Разград.

Домакините на турнира започнаха убедително мача със серия от 10:2, като запазиха разликата и до края на първия период. Баскетболистките на Илия Павлов изиграха по-добра втората четвърт, но на почивката все още изоставаха при 26:33.

След подновяването на играта съставът на Пенко Велчев се мобилизира и си осигури преднина от 21 точки преди последната десетка, след като убедително спечели частта с 23:9. В последния период опитите за обрат на Пирин продължиха, но времето не бе в негова полза, а домакините удържаха противника си до сирената.

Ключовото за голямата разлика се оказаха многото пропуски от средно разстояние, които направиха състезателките на Илия Павлов.

Най-резултатна за успеха бе Мартина Мандажиева със 17 точки, Айчин Садъкова отбеляза 15, с 13 и 6 асистенции завърши Ина Ненкова, 11 вкара Радост Бучукова.

За отбора на Пирин дабъл-дабъл оформиха Фатме Кучукова (16 точки и 10 борби) и Борислава Сотирова (14 точки и 13 борби).