Минчев и Спиру Шарлероа се класираха за групите на ФИБА Къп

(сн. facebook.com/spiroucharleroi)
28-09-2024 00:15 | BGbasket.com

Йордан Минчев и Спиру Шарлероа намериха място в групите на ФИБА Къп през този сезон. Това стана ясно след изиграването и на последните мачове от квалификациите.

Тимът на българина не успя да спечели сблъсъка с португалския Спортинг след равенство на свой терен - 69:69, в първия мач и загуба със 72:79 в реванша. Малката разлика обаче бе достатъчна на белгийския тим да продължи напред като един от трите „щастливи губещи“ заради освободените квоти от отбори, класирали се за редовния сезон в Шампионска лига.

Макар и да не успяваха да се откъснат с голяма преднина, домакините от Спортинг водеха през по-голямата част от първото полувреме на реванша и на почивката се оттеглиха при 37:33. Авансът им стана и двуцифрен след паузата, като въпреки че съперникът заличи голяма част от него, времето не стигна за пълен обрат.

Минчев бе титуляр, но остана едва 13 минути на паркета, в които записа 4 точки, 3 борби и 1 асистенция. Над всички за тима му бе Коби Лий Уилямс с 25 точки.

За победителите Кенет Фъндербърк вкара 18 точки.

В груповата фаза Спиру Шарлероа ще премери сили с Норкьопинг Долфинс (Швеция), Сабах (Азербайджан) и Маруси (Гърция).

Тагове: ФИБА Къп, Йордан Минчев