Победа и загуба за националните ни отбори U15 на старта на турнира в Косово

(сн. БФБ)
09-04-2022 20:19 | basketball.bg

Победа и загуба срещу Турция регистрираха националните ни отборите по баскетбол за момчета и момичета до 15 години в първия ден от международния турнир Призрен, Косово. Надпреварата е втората от поредица от пет предвидени за 2022 г. по програмата на ФИБА за развитие – YDF и ще продължи до 12 април.

След равностоен мач момичетата отстъпиха на Турция с 61:67. Българките отстъпиха във втората четвърт с 13:18, което се оказа достатъчно за туркините за крайния успех.

Албена Соколова завърши с 14 точки за тима ни, Ивета Петрова добави 13, а с 12 и 11 борби се отличи Ванеса Кокалова.

Момчетата, водени от Румен Шопов, бяха много категорични в първия си двубой срещу турските си връстници. Те победиха с 89:53 след отлична втора четвърт. Българите спечелиха втората част  с 36:17 и на полувремето имаха аванс от 24 точки. Нашите доминираха и през второто полувреме, спечелено с 36:24.

Шестима от състава ни завършиха с над 10 точки. Капитанът Михаил Калинов е с 16 точки, колкото записа и Калоян Лозанов. Боян Кьосев добави 13 точки, а с по 10 се отчетоха Ивайло Скрински, Стефан Касабов (9 борби) и Георги Иванов.

Тагове: България U15, България U15 (жени)